PROJEKT - Vlastnosti krajiny môjho regiónu a jeho ochrana.

V dňoch od 19. – 22. septembra 2005 sme sa zúčastnili realizácie ekologického projektu zameraného na tému:Vlastnosti krajiny môjho regiónu a jeho ochrana.

Realizátormi projektu boli učitelia a študenti Gymnázia v Goluchowe a učitelia a žiaci našej školy. (Koordinátor - Ing. Monika Kempná)

Cieľmi projektu boli:

1. Spoznávanie prvkov prírodnej a kultúrnej krajiny
2. Rozšírenie vedomostí a spoznávanie prírodných osobitostí krajiny Goluchow
3. Integrácia poľskej a slovenskej mládeže
4. Tvorba ekologických modelov
5. Spolupráca so Strediskom lesnej kultúry v Goluchowe podporujúcej ekologickú výchovu.

Program projektu:

19.9. 2005– pondelok: -príchod do Goluchowa, privítanie, obed, ubytovanie, večera – opekanie v areáli školy

20.9. 2005 – utorok: - práca na projekte, lekcie ekologickej výchovy v Stredisku lesnej kultúry v Goluchowe, integrované vyučovanie s poľskými študentmi v parku, hľadanie dendrologických pokladov parku, prehliadka aktuálnych expozícií v Múzeu lesníctva, návšteva zubrej obory, návšteva a prehliadka zámku

21.9. 2005 – streda – výlet do Kališa a Opatovky, prehliadka najstarších častí Kališa spojená s výkladom o histórii a tradíciách mesta, prehliadka Múzea bavlnárskych strojov v Opatovke, diskotéka v škole

22.9. 2005 – štvrtok – zbieranie húb, vychádzka k skale z čias doby ľadovej, zapálenie sviečok pri pamätníku Pamätí národa, odchod domov.

Veľké poďakovanie patrí pani riaditeľke, učiteľom prírodovedných predmetov, ostatným pedagógom a správnym pracovníkom Gymnázia v Goluchowe, ktorí svojím prístupom, dobrosrdečnosťou a vysokou profesionalitou vytvorili nezabudnuteľné zážitky či už z plnenia projektu, ale aj zo samostatného pobytu.

Pokračovanie projektu je naplánované na máj tohto roku, kedy naša škola privíta hostí z Goluchowa a zameriame sa na spoznávanie krajiny Kláštora pod Znievom a jeho okolia.

Tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutie.

Privítanie

Výlet do Kališa